Garaż blaszany pod instalację fotowoltaiczną

/

Producent garaży blaszanych

Coraz więcej ludzi interesuje się tematyką energii odnawialnej. Klienci szukają informacji i chcą mieć instalacje fotowoltaiczne w swoich domach, gospodarstwach. Technologia nie jest nowa, ale dynamicznie się rozwija i z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej popularna w Polsce, przez co grono ludzi decyduje się pozyskiwać prąd z energii słonecznej, montując panele na dachach domu, budynków gospodarczych lub na garażach.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu garażu blaszanego

Mieliśmy okazję realizować taki garaż blaszany dla jednego z naszych klientów. Klient na wstępie naszych rozmów zaznaczył, że docelowo na dachu garażu blaszanego firma będzie montować instalacja fotowoltaiczna. Przygotowując wycenę musieliśmy założyć oprócz standardowego obciążenia (np. śnieg w zimie) dodatkowe obciążenie konstrukcji dachu garażu wynikające z instalacji fotowoltaicznej zależne od docelowej ilości zamontowanych paneli.

Na samym początku szczegółowo rozplanowaliśmy i ustaliliśmy z klientem ilość kratownic oraz belek, które wzmocnią całą konstrukcję dachu. Dodatkowo wykorzystaliśmy wzmocnione profile (pierwszy gatunek z certyfikatem jakości), aby dach spełniał wszelkie normy bezpieczeństwa w różnych warunkach pogodowych. Dach garażu blaszanego pod instalację fotowoltaiczną wytrzymuje nacisk około 60-80 kg / m2 – w zależności od stopnia nachylenia. Jeśli szerokość dachu przekracza 6 metrów, to kratownice skręcamy i spawamy w miejscu złączeń podczas montażu u klienta. Standardowo wykorzystana blacha dachu to pierwszy gatunek – potwierdzony certyfikatem.

Galeria zdjęć garażu z fotowoltaiką na dachu

Zainteresowany garażem blaszanym pod fotowoltaikę?

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą firmą. Jesteśmy otwarci na nowe, nietypowe zlecenia. Zadzwoń do naszego biura i dowiedz się więcej, jeśli nie możesz zadzwonić, po prostu wypełnij formularz wyceny: klikając tutaj. W dodatkowych uwagach wpisz ile +/- będzie zamontowanych paneli fotowoltaicznych na dachu garażu. Odezwiemy się najszybciej jak to będzie możliwe.

Wypełnij formularz wyceny, podaj wymiary, parametry, kolor blachy, dodatki i uzyskaj wycenę!
English EN German DE Hungarian HU Polish PL